امروز: پنجشنبه ، 02 اسفند 1397

فيلتر محصولات

مرکز تحقیقات آذرشهر در آستانه یک جهش علمی و اقتصادی پرینت پست الکترونیکی

 

مرکز تحقیقات کاربرد مواد معدنی غرب کشور (آذرشهر) در آستانه یک جهش علمی و اقتصادی قابل توجهی قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات آذرشهر، به دنبال گذشت یک سال از افتتاح خط تولید بوهمایت در مرکز تحقیقات آذرشهر توسط دکتر کرباسیان - ریاست سازمان ایمیدرو، این مرکز با تحقق اهداف تولیدی تا 30 تن و فروش موفقیت آمیز تمامی پودرتولیدی، طی ارائه طرح توجیهی تولید پایه کاتالیست گاما آلومینا و کاتالیست از بوهمیت، به سازمان ایمیدرو و تایید اجرایی شدن آن توسط سازمان مربوطه،  در آستانه تحول بزرگی قرار دارد.

بنابراین گزارش این مرکز در نظر دارد طی دو روز آینده، در تاریخ های 14 و 16 شهریور ماه، آگهی فراخوان مناقصه عمومی دو مرحله ای را برگزار نماید که طی آن عملیات طراحی و راه اندازی و انتقال دانش فنی واحد صنعتی ساخت پایه ی کاتالیست گاما آلومینا و کاتالیست را به پیمانکار واجد شرایط واگذار کند.

با وقوع این مهم، مرکز تحقیقات آذرشهر بعنوان مهمترین و بزرگترین واحد تولید پایه کاتالیست گاما آلومینا و همچنین کاتالیست در کشور خواهد شد که موفق به تولید این ماده با ارزش افزوده بسیار بالا خواهد بود.

پیش بینی میشود کیفیت پایه کاتالیست و کاتالیست تولیدی این مرکز با کیفیت خوب و با در نظر گرفتن نوع آن قابل مقایسه با تولیدات محصولات مشابه در کشورهای صنعتی و پیشرفته دنیا بوده باشد.

شایان ذکر است؛ پیش از این، مرکز تحقیقات آذرشهربا مشارکت یکی از مراجع تحقیقاتی کشور، موفق به تولید محصول پایه کاتالیستی و کاتالیستی در اشل آزمایشگاهی شده بود.