امروز: پنجشنبه ، 02 اسفند 1397

فيلتر محصولات

افتخارات و دست آوردها پرینت پست الکترونیکی
1. دست يابي کامل عملی به دانش فني و توليد انبوه آلومینا با کیفیت مناسب صنایع آلومینیوم.
2. رسیدن به مرز تولید ظرفیت اسمی واحد و تولید مستمر ماهانه 22.5 تن آلومینا.(لازم بذکر است ظرفیت اسمی این واحد یک تن در روز بوده ولی در جریان سالهای قبل عملاً امکان تولید بیش از 200 کیلو گرم آن هم بصورت متناوب با آنالیزهای متغیر وجود نداشته است)
3. تولید آلومینا با گرید بالستیک جهت مصارف خاص با ارزش افزوده بالا.
4. دستيابي به گل بليت قابل استفاده در توليد سيمان
5. توليد ژل هيدروكسيد آلومينيوم جهت مصارف دارويي
6. توليد آلوميناي ميكرونيزه آلفا با دانه بندي محصول
7. توليد نانو آلومينا.

و نهایتاً تولید بوهمیت که یکی از نیازهای اساسی و مورد تحریم کشور جهت ساخت کاتالیست تصفیه بنزین و دیگر مشتقات نفتی در پالایشگاههای کشور مورد نیاز شدید بوده و در نوع خود از مهمترین دستاوردهای این واحد بوده است.

از دیگر دستاوردهای مهم این واحد می توان به :

انتخاب تكنولوژي مناسب و دست يابي به پارامترهاي فني طراحي كارخانه اصلي.

ستیابی به دانش تغییر روش پخت از تَر به خشک جهت کاهش مصارف انرژی در کارخانه اصلی.

بهينه سازي فرآيند توليد : شامل اصلاحات در مراحل فرآيند كارخانه اصلي ، آموزش نيروهاي متخصص ، كمك به انتقال دانش فني ، انجام تغييرات احتمالي در كارخانه اصلي در جهت بهينه سازي شرايط فرآيند .

دستيابي به تكنولوژي توليد محصولات جانبي هيدروكسيد و محصولاتي با ارزش افزوده بالا

ارائه خدمات متنوع آزمايشگاهي به شركتها و مؤسسات مختلف اشاره نمود.پتانسیل علمی بوجود آمده و نیروهای انسانی کارآمد این واحد نشان داد که می توان ضمن ارائه خدمات مهندسی به پروژه اصلی این واحد را از حالت سرباری مالی سازمان خارج و به استقلال مالی رساند لذا گزارش توفیقات علمی و صنعتی، مسئولین سازمان ایمیدرو را بر آن داشت تا این واحد را ضمن خودگردانی مالی از وضعیت هزینه بری به حالت بهره دهی هدایت نماید.
مصوبه خودگرانی در جریان سال 90 مورد تصویب هیات محترم عامل سازمان واقع و ابلاغ آن موجب گردید راهبری پیشنهادی این واحد طی مکاتبات عدیده به استحضار سازمان حول دو محور اساسی 1- تخصیص مانده اعتبار سال 89 و اعتبار مصوب سال 90 جهت راه اندازی واحد نمک های صنعتی، جهت تکمیل چرخه کامل تحقیق و بررسی در ابعاد مختلف صنعت تولید آلومینا و صنایع پایین دستی و آموزش نیروی انسانی کارخانه اصلی. 2- تخصیص اعتبار برای خرید تجهیزات تکمیلی مورد نیاز جهت تولید و فروش محصولات ویژه با ارزش افزوده بالا و نیل به تحقیق مصوبه هیات محترم عامل سازمان و رسیدن به خودگردانی مالی منطبق بر برنامه استراتژیک و ماموریت سازمان در برنامه پنجم توسعه. رسانده شد.